Aspirine Ephac 500mg

DCI: Acide Acétylsalicylique

DOSE: 500mg

FORM: Box/5x10Tabs


១.​ សមាសធាតុផ្សំ  
- Acide Acétylsalicylique...................................................................................................500 mg
  - Excipients.q.s.p.......................................................................................................1 Comprimé
   
  ២. គុណភាពព្យាបាល  
  - បំបាត់ការឈឺចាប់ និងបញ្ចុះកំដៅៈ ឈឺធ្មេញ, ឈឺក្បាល, ឈឺសរសៃស្យាទិក, 
  ឈឺឆ្អឹងខ្នង, ឈឺប្រកាំង។
  - សំរាប់ប្រើក្នុងការព្យាបាលជម្ងឺសន្លាក់រ៉ាំរ៉ៃ ។
   
  ៣. កំរិតនិងរបៀបប្រើ  
  សំរាប់បមនុស្សពេញវយ័
  បំបាត់ការឈឺចាប់ និងបញ្ចុះកំដៅៈ
  - មនុស្សពេញវ័យៈ​ លេបម្តង ១ - ២គ្រាប់, អាចលេបបានទៀតក្នុងរយៈពេល ៤ម៉ោង 
  ក្រោយ, កុំអោយលើសពី ៦គ្រាប់ក្នុង ១ថ្ងៃ។
  - មនុស្សចាស់ជរាៈ លេបម្តង ១គ្រាប់ អាចលេបបានទៀតក្នុងរយៈពេល ៤ម៉ោង
  ក្រោយ, កុំអោយលើសពី ៤គ្រាប់ក្នុង ១ថ្ងៃ។
  ចំពោះការព្យាបាលជម្ងឺឈឺសន្លាក់ៈ
  លេបម្តង ២គ្រាប់ ក្នុងរយៈពេល ៦ម៉ោងម្តង។
   
  1. COMPOSITION
- Acide Acétylsalicylique...................................................................................................500 mg
  - Excipients.q.s.p.......................................................................................................1 Comprimé
   
  2. INDICATION
  - Traitement symptomatique des douleurs d'intensité légère à modérée et / ou
  des états febriles.
  et / ou des états febriles : douleur musculaire, douleur dentaire,
  - Affections rhumatismales.
   
  3. POSOLOGIE ET MODE D'ADMINISTRATION
  Réservé à l'adulte
  Douleur d'intesité légère à modérée et / ou etats fébriles :
  ​- Adulte : 1 - 2 comprimés , à renouveler si nécessaire au bout de 4 heures, sans dépasser
  6 comprimés par jour.
  - Sujet âgé : 1 comprimé , à renouveler si nécessaire au bout de 4 heures, sans dépasser
  4 comprimés par jour.
  Affections rhumatimales :
  2 comprimés, à renouveler toutes les 6 heures.
  Les comprimés sont à avaler tels quels avec un grand verre d'eau.